Index ¦ Archives ¦ Atom

Wirtualny Informatyk

Podczas wykładów na jednym z przedmiotów na studiach - jeden fajny pan doktor (pozdrawiam), powiedział że teraz będzie wzięcie na wirtualnych informatyków.

Nie, nie są to osoby które omijały kształcenie informatyczne - i tymi informatykami są wirtualnie.

A zatem co to takiego?

Więc, wirtualny informatyk jest to osoba, o jak to lubie pisać, szerokiej wiedzy informatycznej, potrafiąca zdiagnozować dowolny problem, te najbardziej podstawowe rozwiązać. Te które wymagają więcej \"bezproduktywnej\" pracy, jak na przykład nieszczęsne przeinstalowanie windowsa, ten nasz wirtualny informatyk zleca na zewnątrz firmie się w tym specjalizującej.

Czemu to jest praktyczne?

To jest zwykły outsourcing informayczny. Czyli wyniesienie tych usług na zewnątrz, których koszt wewnątrz firmy byłby za duży. Istotnym aspektem jest jednak, aby osoba się tym zajmująca miała pojęcie o tym co jest nie tak i ile to czasu może zając - i co ważne wiedzieć ile powinna za daną czynność zapłacić.

Korzysta na tym firma - zmniejsza koszty infrastuktury informatycznej -wystarczy jeden informatyk z dobrą \"bazą adresów\", korzysta na tym informatyk - ma dobrą pracę, nie babra się w windowsie, korzystają zewnętrzne firmy z napływu usługobiorców.

Żywy przykład?

Miałem okazję pracować w takiej firmie właśnie z końca łańcucha pokarmowego, i zdarzało mi się takich wirtualnych informatyków spotykać, zawsze mieli na głowie jeszcze inne oprogramowanie - ale to akurat dobrze, bo to było w ich kompetencjach, a firmy w ktorej pracowałem -rozwiązywać problemy. Współpraca była OK.

Puentując:

Sam niechlubnie powiem, nadaję się na takiego wirtualnego informatyka, diagnozowanie dowolnego systemu (tak jak pisałem w notce o windowsie) to żaden problem, i ogólnie po studiach na których wtłoczono we mnie parę gigabajtów wiedzy teoretycznej, która daje mi pogląd poczynając od schematów działania magistral i procesorów a kończąc na koncepcjach zintegrowanych systemów zarządzania. Potrzebujesz wirtualnego informatyka? Więcej informacji na ten temat? Zapraszam do kontaktowania się ze mną!

pozdrawiam,

wyoutsorsingowany wirtualny blogerr PL

© Piotr Lemiesz. Built using Pelican. Theme by Giulio Fidente on github.