Index ¦ Archives ¦ Atom

TvAdBlock - czyli blokada reklam w telewizorze.

Kolejny szalony pomysł!

Jak nie oglądać reklam?

[caption id="attachment_674" align="aligncenter" width="500" caption="zdjęcie by https://www.flickr.com/photos/narisa/"]image0[/caption]

Potrzebne jest mega proste urządzenie. Ja w przeglądarce internetowej mam adblocka. Taki sam adblock musiał by powstać na potrzeby telewizora.

Jego działanie w sferze ideowej jest bardzo proste. Wystarczy żeby posiadał on jak najwięcej fingerprintów reklam, początków i końców reklam, co nie jest takie trudne do osiągniecia.

Momentalnie jednak wyobrażam sobie opór nadawców i reklamodawców, na takie urządzenie. A ono po prostu zmniejszało by do narożnika ekranu, a na reszcie ekranu leciała by na przykład delikatna muzyczka, albo to co sobie tam ktoś wymyśli.

Zaraz w głowie pojawiają mi się problemy techniczne, bo to by musiało być coś "in the middle" pomiędzy sygnałem, a wyświetlaniem, i to by mogło by być problemem, bo przecież w nikogo interesie nie jest żeby takie coś powstało, ale możliwe że i to by się dało przezwyciężyć. Chociażby na kablu hdmi, albo antentowym.

Innowacja?

O nie, przecież ten pomysł przewala się w umysłach milionów ludzi choćby szybkie guglowanie i proszę: pomysł na adbloker(ang), w polskim internecie coś mi się nie udało.

Gdy szukałem coś na ten temat, od razu znalazłem inicjatywę dokładnie odwrotną - aczkolwiek w sensie interentowym - NIE BLOKUJCIE REKLAM - warto przeczytać argumenty, ale zawsze trzeba mieć swoje zdanie.

Ja bym chętnie takie urządzonko chciał mieć.

© Piotr Lemiesz.