Index ¦ Archives ¦ Atom

Tuning bloga.

Małe popraweczki - tuning bloga. Po pierwsze chmura tagów, to tak żeby złapać na szybko czego jest najwięcej, dla świeżej osoby oglądającej, jak również, dla mnie żebym wiedział w jakim idę kierunku.

Druga sprawa, za sugestią jakiegoś bloga PERDEVowego, żeby być w duchu social mediów, wrzuciłem przyciski pod wpisami, na różne serwisy żeby uprościć dzielenie się wiedzą. Ja używam tylko twittera, ale niektórzy używają różnych innych, teraz wystarczy kliknąć a wiedza popłynie.

Ostatnia, kosmetyczna niemal zmiana, to "related post" po prostu na końcu wpisu, będą po 3 linki do innych artykułów. Czasem warto coś jeszcze poczytać.

Generalnie mocno kosmetyczne zmiany, ale mam nadzieje że uproszczą trochę życie dla Was.

Ostatnią rzeczą jest przeniesienie z /blog/ do / a przeniesienie starej strony głównej / na /stara/ (rzuc okiem na link z boku). Całość mogłem rozwiązać jakimś rewritem, ale postanowiłem, że przerzuce fizycznie pliki, zmienie wpis base urla w blogu, a całe wpisy przejadą mi z page rankiem na nową stroną za pomocą jednolinijkowego rewrita:

RewriteRule ^blog(.*) https://piotr.lemiesz.pl$1 [R=301,L]

Który to mi grzecznie rozwiąże problem starych linków. Wygląda na to że wszystko działa tak jak chciałem.

Starą stronę będę metodycznie przerzucał na bloga, żeby w końcu ją wyłączyć tak naprawdę. Jak mówi brzytwa Ockhama - nie należy mnożyć niepotrzebnie bytów. Dzięki czemu kolejną rzecz mniej będę miał do obrabiania. A blog stał się moją stroną domową. Ciekawe kiedy przestane pamiętać o tym że kiedyś było to pod "/blog"...

© Piotr Lemiesz.