Index ¦ Archives ¦ Atom

Page Rank 1

Jak osiągnąłem Page Rank 1

Taki mały wpisik, jak udało mi się unieść z dolin internetu na wyższe doliny.

Co to jest page rank?

Dla ciekawskich: page rank to jest cyferka która ocenia jaka fajna jest strona. Bardzo upraszczając - jest to suma wszystkich page ranków stron które na mnie linkują. Czyli na przykład na 10 stronach o Page Ranku 0,1 jest link na moją stronę - to z tego wynika że mam PR1.

Oczywiście nie jest to takie banalne - bo Page Rank danej strony dzieli się na liczbę linków wychodzących, więc jeśli jestem zlinkowany na jednej stronie razem z innymi 100ma linkami, to ten PR dzieli się na wszystkie linki, i na mnie  "spływa" bardzo niedużo.

Jednak spłynęło na mnie wystarczająco na "1"

Tak. Przez długi czas miałem PR0 - taki jak wszystkie strony na początku, jednak dzięki wielu artykułom, dzięki różnym linkom zewnętrznym udało mi się zgromadzić krok po kroku tyle, że wskoczyłem na 1. Nie bez kozery są tu linki w komentarzach - gdzie każdy komentarz opatruję linkiem do swojej strony, jak i liczba wielu wielu artykułów wewnętrznych, których kilka jest dosyć wysoko w wynikach google dzięki treści.

Czy to jest powód do dumy?

Absolutnie nie. To jest po prostu jakiś tam wskaźnik, który opisuje jakość mojej strony dla Google. Czy ma to jakieś przeniesienie na prawdziwą jakość ? Trudno to określić, bardziej po prostu nazbierało się trochę życia cyfrowego i przeniosło się to na moją stronę.

Nie bez kozery jest też fakt, że wszystkie inne byty cyfrowe obciąłem (zgodnie z brzytwą ockhama) dzięki czemu skupiam się mocniej na tym jednym miejscu, i je urozmaicam.

Czy trudno jest to osiągnąć?

Według mnie tak. Ja to robiłem bez żadnego SEO, nie licząc pisania unikatowych artykułów - ale tego nie nazywał bym SEO. Zajęło mi to dużo czasu, aczkolwiek to nigdy nie było dla mnie jakimś szczególnym celem :-)

Edit:

Okazuje się (dzięki Seba) że mam PR2 a nie 1. Byłem przekonany że tak szybko nie wejdę na 2jeczkę więc nie sprawdziłem przed opublikowaniem :-) Ale treść artykułu się nie zmienia - bo ciągle jest to wynikiem tego samego, tylko pozbierałem więcej punktów.

© Piotr Lemiesz.