Index ¦ Archives ¦ Atom

"Niezdecydowanie" Benjamin Kunkel #15/2010

15 książka. Plan ostro wyprzedzam -  mamy 14 tydzień roku!

image0Źródło: biblioteka. Powód wyboru: przypadkowo.

Pomysł na książkę super - przygody abulika - zwykłego człowieczka,  który na nic się nie chce zdecydować, ma marną pracę i życie bez celu i sensu. Żeby nie spojlerować - przygody są zacne, czasem zaskakujące.

Książkę bardzo przyjemnie się czyta, i szybko. Styl i porównania zwiewne, i moje ulubione opisy wszelkich myśli innych, które pochłaniam z przyjemnościami. Bohaterowie poruszają wiele ciekawych tematów filozoficznych - poczynając od polityki międzynarodowej, a kończąc na zagubionym sensie życia. Najśmieszniejsze jest zakończenie, gdzie jest słowo typu: chciałem wam właściwie przez tą książkę przekazać to i to, ale bez opisu mojego życia, nie było by to przez nikogo przeczytane. Takie zacne zakończenie, ale to warto przekonać się samemu.

Można też wczytać się w american dream, czyli coś co dla nas może być lekko odległe, a tu mamy na wyciągnięcie ręki, i można zobaczyć, że nie jest to tak do końca zrozumiałe i przyjemne. Ja bym to nazwał zwykłym konsumpcjonizmem, ale każdy ma prawo do własnych definicji.

Zatem książka ciekawa i warta przeczytania, a w szczególności że nie jest zbyt długa, więc wchodzi leciutko. Polecam

© Piotr Lemiesz.