Index ¦ Archives ¦ Atom

Maciej Iłowiecki - "Figle naszego świata" #3/2010

Kolejna książka w tym roku.
Źródło: Lokalna biblioteka. Zaintrygował mnie lekko tytuł, więc wypożyczyłem. W domu okazało się że na okładce jest wampir z dziurami.

Książka jest zbiorem felietonów, w których poruszane są różne ciekawostkowe tematy np. mistyczne typu wampiry, naukowe typu natura wszechświata. Pan Maciej zestawia to co wiemy, to co może nas zastanawiać, jak też pewne przypuszczenia. Razem to wszystko tworzy ciekawe artykuły, które fajnie się czyta. W erze cyfrowej, są to ciekawostki typowe dla wykopu, więc akurat ja nie jestem dobrym targetem takiej książki, bo o większości tematów albo wiedziałem, albo zastanawiałem już się nad nimi głęboko. Jednak jeśli nie lubisz internetu i różnych stron, to przeczytasz w tej książce fakty które frapowały ludzi około 20 lat temu.

Pierwszy raz opisuje książkę osoby żyjącej, od której prawdopodobnie dzieli mnie jeden e-mail, więc jeśli przeczyta to autor, pan Maciej - to chciałbym serdecznie pozdrowić, i zaznaczyć, że nie jestem żadnym recenzentem, ani trendsetterem, a jedynie po prostu człowiekiem który dzieli się tym co przeczytał, bo a nóż się okaże że ktoś będzie szukał właśnie dokładnie takiej informacji - co jest w tej książce.

© Piotr Lemiesz.