Index ¦ Archives ¦ Atom

Korzenie.

Dzisiaj krótki wpis o pochodzeniu. Ludzi jako gatunku.

Wszyscy jesteśmy afrykanami.

No może przesadzam, ale tylko chciałem podać logiczny wniosek. Kiedy jeszcze ubrań nie było i byliśmy zwierzętami - to mieliśmy określony klimat w którym mogliśmy żyć. Jak wiadomo, i co już udowodnili różni naukowcy, pochodzimy z afryki. Ale ja to wziąłem na logikę - i zastanowiłem się jaką temperaturę znoszę najlepiej bez ubrań. Okazuje się że jest to wysoka temperatura - w granicach średniej do wysokiej. I znacznie lepiej radzę sobię z wysokimi niż z niskimi. Więc musimy pochodzić z "afryki" :)

Wszyscy jesteśmy oceannikami.

To już drugi wniosek, wynikający ze składu naszych komórek i soli fizjologicznych.

Nie mamy w sobie wody destylowanej. Mamy w sobie sól (zresztą sama nazwa już dużo mówi "sól fizjologiczna"), i to w takim stężeniu w jakim jest w pierwotnych oceanach, przez tyle milionów lat ewolucji nie zostało to zmienione, oznacza to że jest to optymalne, lub awykonalna jest zmiana. Podobnież też już nieznaczna zmiana stężeń w komórkach (na przykład przez wypłukanie, wypocenie) jest niebezpieczne i trzeba o to dbać.

Zatem w historii naszej, jest i ocean.

Trochę tego jest...

Ja wiem że większość tych rzeczy to było już na biologi w 6 klasie, ale po dziś dzień zachwycam się dostępnością i prostotą tego dowodu na ewolucję i naszą zakręconą historię jako gatunek zwierzęcia.

© Piotr Lemiesz.