Index ¦ Archives ¦ Atom

Jak zarobić na adwords - cz 2.

Dziś druga metoda zarobku na adwordsach.

Mniej czasochłonna niż poprzednia z datą śmierci opisanatutaj.

Nie jest ona mojego autorstwa,podzielił się nią z nami, Pan Karol Gajda na swoim blogu. Polecam artykuł.

Karol, opisywał to w kontekście zauważania okazji, ale też warto to skorelować po prostu z reklamą adwords.
Mianowicie, Karol ma konto w programie parnerskim sprzedaży biletów (o ile dobrze pamiętam do na hokej). Ten PP (program partnerski) daje mu jakiś procent od skierowanych klientów którzy kupią bilet.

"Tak i zapewne Karol ma całą infrastrukturę niszowych stron hokejowych" pomyślicie, albo że "stosuje na pewno wymyślne metody reklamy".

Nie. Niespodzianką jest to, że Karol wykupił adwrodsy (reklamy w wynikach wyszukiwania google), na różne zwyczajne hasła, i skierował bezpośrednio na witrynę sprzedawcy biletów.

Pomysł jest tak banalnie prosty, ale i genialny w tej prostocie. Nie potrzebuje żadnej infrastruktury. Kompletnie żadnej, jedynie małej inwestycji w reklamy.

Karol pisał, że można mieć strone pośrednią ze statystykami, ale wcale nie ma takiej potrzeby, bo po prostu to jest mechanizm typu "szczęka aligatora" który działa dokładnie tak jak od niego oczekujemy.

Jak osiągnąć sukces w tym kierunku?

Wystarczy znaleźć taki prosty PP, z wysokim zarobkiem od transakcji, typu JumboJet, który jeśli sprzedamy nawet jedną sztukę, to przez rok nie będziemy musieli pracować. Trochę trywializuje, ale mechanizm działania tego interesu właśnie opiera się na identycznych założeniach.
Ja sam nie próbowałem, ale jestem na etapie poszukiwania odpowiedniego programu partnerskiego, i odpowiedniego produktu.

Fajnie też ten artykuł uświadamia, że proste rozwiązania, proste dochodowe interesy są wszędzie dookoła nas.

A czy u nas da się tak zrobić?

Tak, jako prosty przykład podam, program partnerski Mbanku, gdzie za założenie konta (aktywnego) dostaje się 30 złotych. Wyobraźmy teraz sobie reklame na haśle "jak założyć konto w mbanku" albo podobnym, a tu wyskakuje nasza reklama: "tutaj link do zakładania konta - wniosek online". Tyle. Teraz sprytna tylko polityka cenowa w reklamowaniu, i wiara w to, że bedą klikały tylko osoby zainteresowane, i nic więcej nie musimy robić.

Nie pofatygowałem się aby poszukać więcej intratnych programów partnerskich, ale założę się, że dla jakiś specyficznych produktów, wcale nie tanich, uda się to znaleźć, teraz wystarczy tylko zrobić reklamę.

© Piotr Lemiesz.