Index ¦ Archives ¦ Atom

Jak wyłączyć komputer ?

Pod tym trywialnym pytaniem znajduje się pewien mój pomysł.

Mianowicie projekt zabawy geek'ów. Zabawy w programowanie, zabawy w "haxorzenie". Wiele osób to kręci, a tu miały by te osoby możliwość wypróbowania się w "legalnej" zabawie w hakera.

Na czym miało by to polegać?

Proste - przynosisz swój komputer, podłączasz tylko do sieci, i do prądu. Do prądu jednak przez kabel z wyłącznikiem, który to wyłącznik jest podłączony do sieci komputerowej, tak że każdy komputer sieci ma do niego dostęp. I teraz najciekawsza rzecz: twój komputer musi obronić się przed wyłączeniem swojego wyłącznika, a zarazem próbować włamać się na inne komputery i włączniki, po to, aby je wyłączyć.

Ostatni włączony komputer na arenie wygrywa :-)

Dzięki temu komputery były by pozabezpieczane mądrze przez ludzi, wyłączniki jednak były by w jakiś sposób - jeszcze nie mam dokładnie przemyślanego sposobu - zabezpieczone, jednak na którego to jakość zabezpieczenia gracz nie miał by wpływu - no chyba ze była by możliwość przeprogramowywania hardware'u włączników.

Na takiej zasadzie by to działało. Każdy mógłby haxorzyć na maxa, czy to snifować hasła, czy to włamywać się na komputery stosując powszechne hasła, albo podszywać się pod wyłączniki, no normalnie miliony kombinacji.

Nie była by to napewno zabawa dla "dzieci neostrady", ani nawet dla userów komputerów, tylko dla haxorów jak się patrzy. No może nie dla hakerów, bo oni by się tym nie bawili, jednak uważam że dla młodzieży chcącej poznać tajniki, dla studentów informatyki, i innych lekko "hacker oriented" ludzi, było by to ciekawe doświadczenie. I jakżesz widowiskowe, arena kilku kompów, cichnąca w miarę upływu czasu, na końcu najbardziej brzydki komputer wydawający piski radości z głośniczka systemowego :-)

Na koniec link do wiki gdzie pierwowzór, który może zmieniać się z upływem czasu, i napływem pomysłów.

pozdr, pl

© Piotr Lemiesz.