Index ¦ Archives ¦ Atom

Zły robot!

Krótkie opowiadanko:

Parę minut po trzeciej, z całkowitej ciszy, coś zaczęło skubać w rogu pokoju. Po chwili rozświetliły się wszystkie diodki, i robot ożył.
Przez chwile rozglądał się gwałtownie, jakby czegoś szukając. Jakby nie wiedział co ma zrobić. Przysłuchiwał się śpiącym ludziom, oddychającym cichutko.
Gwałtownie, poruszył się, wyjechał na swoich …

Dzisiejszy wpis o kawie.

Ciężkie początki. Czyli mój pierwszy nieudany raz z kawą.

Dawno dawno temu, kiedy kawa była jeszcze reglamentowana, a jej smak wypłukiwał wszystkie możliwe smaki z języka, a ja byłem jeszcze małym berbeciem, którego interesowały nawet koty, pojechaliśmy do Cioci w odwiedziny.

W postępie naszych odwiedzin, nastąpiła rytualna „herbatka czy kawa …


Mądry pastuszek - czyli rzecz o sterownikach...

Mądry pastuszek

Nasza mała szczęśliwa łączka.

Wyobraźmy sobie że mamy owieczkę. Jest to miłe i pożyteczne zwierzątko, które zjada sobie grzecznie trawę z dowolnego pastwiska, a w zamian daje nam wełnę. Jej jedyną potrzebą jest się najeść.

No może i szczęśliwa, ale niestety niezbyt ogarnięta.

Jednak, po dokładnym przyglądnięciu się …


Krótki wpis o niewydajnych procesorach.

Dziś opowiem wam ciekawostkę. Dowiedziałem się o tym w toku studiów. I poruszyło to trochę moim światopoglądem. Szczególne podziękowania dla pana dr Bogdana O.

Zacznijmy jednak od początku.

Historia

Na początku był chaos... Dobrze, dobrze, nie przesadzam. Więc na początku były sobie procesory do komputerów. Było ich kilka rodzin. Jedną …


Matematyka polityczna

Pewnego dnia podczas ciekawej rozmowy z Grzegorzem (pozdrawiam), doszedłem do pewnego piorunującego odkrycia odnośnie polityki. Idea ta polegała na potraktowaniu poglądów i polityki niczym wartości matematycznych.

W miarę czytania, przekonasz się że ten krótki tekst jest lekko gorzką oceną dzisiejszej polityki wynikającą z wniosków z niżej napisanych teorii.

Założenia wstępne …


Wirtualny Informatyk

Podczas wykładów na jednym z przedmiotów na studiach - jeden fajny pan doktor (pozdrawiam), powiedział że teraz będzie wzięcie na wirtualnych informatyków.

Nie, nie są to osoby które omijały kształcenie informatyczne - i tymi informatykami są wirtualnie.

A zatem co to takiego?

Więc, wirtualny informatyk jest to osoba, o jak to lubie …

© Piotr Lemiesz. Built using Pelican. Theme by Giulio Fidente on github.