Index ¦ Archives ¦ Atom

Idealny wirus.

Krótkie opowiadanie:

Chcieliśmy stworzyć idealnego wirusa. Chcieliśmy osiągnąć sławę. Jednak to co stworzyliśmy, szybko nas przerosło, szybko wymknęłło się spod naszej kontroli... Na początku wszystko szło pozytywnie, My, grupa hakerów, stworzyliśmy prawdziwe arydzieło, binarnego anioła, niewykrywalny wirus, mutujący program. Ja sam osobiście pisałem fragment odpowiadający za nowy protokół komunikacji, szyfrowany …


6 sposobów na łatwiejsze zakupy

Czemu trzeba ulepszać zakupy?

Zakupy - to co niektórzy kochają, a inni nienawidzą. Czasem potrafi to być rodzinną tradycją - spędzanie mnóstwa czasu w supermarketach.

Niestety okazuje się - jeśli w jakimś miejscu jest tanio, to dużo osób stwierdzi że warto tam kupować, przy kasach zrobią się kolejki i w samych kolejkach stracisz …


Rssy, studnia szczęścia.

Co to jest RSS?

Od zawsze istnieje potrzeba komunikacji. To ona rozwinęła mowę, słowo pisane, druk, internet.

Na początku była to skala bardzo lokalna. Dwie osoby bijące się po głowach maczugami. Gdy jednak pojawił się internet, maczugi zostały zastąpione blogami, i teraz ludzie okładają się wpisami.

Dobrze, dosyć tego żartobliwego …


Rzecz o prokrastynacji.

Prokrastynacja nie jest tylko chorobą informatyków. Prokrastynacja jest chorobą całego społeczeństwa.

Jeśli nie wiesz co to prokrastynacja - a na pewno wiesz, zobacz na WIKIPEDII.

Wpis ten jest, reakcją na przeczytanie tego wpisu, więc zapraszam do zapoznania się z nim.

Dawno dawno temu, jako małe dziecko, dostałem komputer. Wspaniałe dzieło abstrakcyjnej …


\"Każde miasto jest w stanie wprowadzić sieć za darmo.\"

Kolejny (ostatni) artykuł z mojej ściany interesujących artykułów.

Takie to zdanie właśnie było tytułem artykułu w gazecie wyborczej bodajże. Bł tam przytoczony artykuł, a dokładniej mówiąc wywiad z panem który dawał internet za darmo. Twierdził, że każde miasto może wprowadzić internet za darmo.

Ba, każdy dostawca internetu mógłby dawać internet …


Zły robot!

Krótkie opowiadanko:

Parę minut po trzeciej, z całkowitej ciszy, coś zaczęło skubać w rogu pokoju. Po chwili rozświetliły się wszystkie diodki, i robot ożył.
Przez chwile rozglądał się gwałtownie, jakby czegoś szukając. Jakby nie wiedział co ma zrobić. Przysłuchiwał się śpiącym ludziom, oddychającym cichutko.
Gwałtownie, poruszył się, wyjechał na swoich …

Dzisiejszy wpis o kawie.

Ciężkie początki. Czyli mój pierwszy nieudany raz z kawą.

Dawno dawno temu, kiedy kawa była jeszcze reglamentowana, a jej smak wypłukiwał wszystkie możliwe smaki z języka, a ja byłem jeszcze małym berbeciem, którego interesowały nawet koty, pojechaliśmy do Cioci w odwiedziny.

W postępie naszych odwiedzin, nastąpiła rytualna „herbatka czy kawa …


Mądry pastuszek - czyli rzecz o sterownikach...

Mądry pastuszek

Nasza mała szczęśliwa łączka.

Wyobraźmy sobie że mamy owieczkę. Jest to miłe i pożyteczne zwierzątko, które zjada sobie grzecznie trawę z dowolnego pastwiska, a w zamian daje nam wełnę. Jej jedyną potrzebą jest się najeść.

No może i szczęśliwa, ale niestety niezbyt ogarnięta.

Jednak, po dokładnym przyglądnięciu się …


Krótki wpis o niewydajnych procesorach.

Dziś opowiem wam ciekawostkę. Dowiedziałem się o tym w toku studiów. I poruszyło to trochę moim światopoglądem. Szczególne podziękowania dla pana dr Bogdana O.

Zacznijmy jednak od początku.

Historia

Na początku był chaos... Dobrze, dobrze, nie przesadzam. Więc na początku były sobie procesory do komputerów. Było ich kilka rodzin. Jedną …


Matematyka polityczna

Pewnego dnia podczas ciekawej rozmowy z Grzegorzem (pozdrawiam), doszedłem do pewnego piorunującego odkrycia odnośnie polityki. Idea ta polegała na potraktowaniu poglądów i polityki niczym wartości matematycznych.

W miarę czytania, przekonasz się że ten krótki tekst jest lekko gorzką oceną dzisiejszej polityki wynikającą z wniosków z niżej napisanych teorii.

Założenia wstępne …

© Piotr Lemiesz. Built using Pelican. Theme by Giulio Fidente on github.