Index ¦ Archives ¦ Atom

Ale ze mnie społecznik - stworzyłem nowego robaka!

Heh, pewnie zastanawiacie się co to za dziwny tytuł, i czemu się tym tak chwalę ?

Już tłumacze.

Co to jest robak?

Robak to moje złośliwe tłumaczenie terminu "bug" który odnosi się do problemu oprogramowania. Programy nie są idealne. Niestety nie ma takiej możliwości. Jednak pośród programów open-source  istnieje coś takiego jak śledzenie problemów z programami, które może zgłosić każdy.

Dzięki temu oprogramowanie które ktoś udostępnia za darmo, może być ulepszane, bo każdy może wysłać zgłoszenie problemu.

A czemu ja jestem taki społecznik?

Oczywiście trochę demonizuje, od razu tytułując się społecznikiem, to zresztą słowa L. a nie moje, który wypowiadał to ze straszliwą ironią przez jabbera ;-)

Zgłosiłem po prostu jedną funkcjonalność którą chciałbym aby była w programie. Dokładniej - kontrole przesyłu danych wychodzących/wchodzących z wirtualnego schowka. Niestety po uruchomieniu programu, przy wyrzuceniu czegoś do schowka, zostało wysycane całe dostępne łacze wychodzące, i mój system nie mógł normalnie sciagac czegos z internetu, bo nie wychodziły requesty. Wiem ze moglbym to rozwiazac nakladajac jakas warstwe na program, ktora by za mnie to robila, ale pomyslalem, ze skoro jest to program, to moglo by to byc uniwersalne, a zgloszenie buga pozwala na kontakt bezposredni z autorami.

Po paru godzinach, jeden z developerów, lub opiekunów okreslil mojego buga jako duplikujacego innego buga, i rzeczywiscie, ktos o tym samym napisal troche wczesniej, i nieporzebnie o tym pisalem :-), ale jednak czuje ze sie przysłużyłem i wogle jestem ten-tego :-)

wasz, pl

© Piotr Lemiesz.